Знайсці
18.03.2024 / 22:3433РусŁacБел

Полк Каліноўскага наладзіў уласную вытворчасць мінамётаў

Серыя выпрабаванняў першага мінамёта паспяхова была праведзена яшчэ ў 2023 годзе. Але толькі цяпер байцы раскрылі некаторыя дэталі вытворчасці. 

Фота: bel.army

У штодзённай працы мінамёты выкарыстоўваюць усе падраздзяленні Палка. Аднак, як і любая зброя, мінамёты маюць свой тэрмін дзеяння.

«Праз высокую інтэнсіўнасць баявых дзеянняў мы можам казаць пра тое, што існуе пэўны дэфіцыт мінамётаў. Знос ствалоў — галоўная праблема», — кажуць ваяры.

Распрацоўка вайскоўцаў Палка павінна часткова вырашыць гэтую праблему: закрыць уласныя патрэбы і менш залежаць ад паставак зброі.

«Наколькі мне вядома, такога ніхто не робіць. Была ўзятая наступная тэхналогія: ствол зрабілі «з нуля» са спецыяльнага сплаву для вайсковай тэхнікі; за аснову быў узяты чарцёж чэшскага мінамёта; апорная пліта і іншыя дэталі былі ўзятыя з савецкага мінамёта. Такі падыход дазваляе за невялікі час і сродкі вырабляць новыя мінамёты з далёкасцю да 7 кіламетраў», — пракаментаваў тэхналогію мінамётчык з пазыўным Золтан.

Выпрабаванні зброі прайшлі паспяхова.

У прэс-службе палка Кастуся Каліноўскага ўдакладнілі, што ўжо «створана першая міні-серыя мінамётаў. Масавая вытворчасць — гэта ўсё ж такі ўзровень завода, а байцы жартам называюць сваю вытворчасць «збройным атэлье».

Мінамёты ўласнай вытворчасці даўно выкарыстоўваюцца ў баях і «паказалі сябе добра».

Чытайце таксама:

Блогер Ян Рудзік уступіў у Полк Каліноўскага

На вайне ва Украіне загінуў беларускі добраахвотнік Аляксандр Стасевіч

Каму з палітыкаў найбольш давяраюць каліноўцы? Зянону Пазняку

Камандзір Палка Каліноўскага расказаў, колькі ў ім цяпер людзей

Nashaniva.com

Хочаш падзяліцца важнай інфармацыяй
ананімна і канфідэнцыйна?

Клас
33
Панылы сорам
1
Ха-ха
7
Ого
2
Сумна
1
Абуральна
5
0
Алег/адказаць/
19.03.2024
Фрау, еще пример консул украины в каком то городе не захотел видеть белорусов с бчб флагами. Была статья на нн.
1
Фрау/адказаць/
20.03.2024
Алег, Чернобыль устроила советская власть и полоумные коммунисты. А потом гэбисты неделями скрывали весь ужас катастрофы, да еще и радиоактивные облака принудительно осаживали на территории Беларуси, чтобы на Москву ничего не пошло. И все это делалась по приказу из кремля, начиная от запуска испытаний на ЧАЭС, которые и привели к катастрофе, заканчивая всем остальным. Возвращаясь к памятнику, его снесли конкретные полоумные чиновники. А украинские активисты вместе с беларусами потом забрали его для согласования и восстановления. Мне уже надоело одно и тоже писать, что даже избранная власть не равно народ. Такое определение используется в любой нормальной стране, лишь только в тоталитарных режимах так пытаются спростить и объединить эти понятия, как это делаешь ты. Я даже боюсь представить, что писали бы такие инфантильные и обидчивые как ты, если бы на твои дома летели сотни ракет. Не думаю что такие бы начали разбираться что это делает режим, а не народ. А ему бы в след делали упреки по поводу трудностей в получении внж, к флагу, и тд. Только вдумайся, особенно если учитывать твои первые сообщения, для тебя сотни выпущенных ракет, которые разрушили сотни украинских домов и убили сотни людей, по нанесенным потерям равносильны запрету флага, внж и тд. Для тебя это сопоставимые вещи, раз ты так развел здесь свое нытье и обиды на десятки комментариев, да еще и нашёл «рациональное зерно» в действия и словах Путина. Еще раз, выстрой причинно следственные связи, чтобы не писать такую чушь, а потом проанализирую все что ты здесь написал. Я еще удивляюсь как у меня терпения хватило отвечать такому, обычно у меня разговор короткий с такими особями, в Германии хватает таких выходцев из РФ, для которых Путин тоже действуй рационально.
1
Алег/адказаць/
20.03.2024
Фрау, Ну давай по порядку.Например когда США воевало с Гитлером,на заканадательном уровне была сегригация. Это меньший грех чем холокост,но неграм от этого легче?Вот и тут нам белорусам от ваших отмазак почему мы подвергаемся дискриминации не легче.
Да  я считаю что в демократических странах власть=народ.И это правильно. 
Что касается Чернобыля и камунистов то у вас тут помню тут не помню.
Чернобыль случился в 1986 году,а перестройка началась в 1985 году,Гарбачев был уже у власти.Хоть у УССР не было парламента избранного на демократической основе,все некоторую субъектность и автономию он имел.Но вы все спихиваете на камунистов и при этом называете белорусов соучастниками агресии.
Вы Украинцы воспринимаете солидарность как должное.В случае с белорусами мы вам должны помогать,а вы нам в лицо плюете.
Паказаць усе каментары
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
Каб скарыстацца календаром, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
сакавіккрасавікмай
ПНАЎСРЧЦПТСБНД
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930