Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
06.02.2023 / 10:1466RusŁacBieł

Cichanoŭskaja zaklikała biełarusaŭ abdumać płan dziejańniaŭ na vypadak vajny

«Usio heta nie mahło pryśnicca nam navat u strašnym śnie. I ŭsio ž heta zdaryłasia». Demakratyčny lidar Biełarusi źviarnułasia da biełarusaŭ na vypadak vajennych dziejańniaŭ.

Fota: Ofis Śviatłany Cichanoŭskaj

«Usio heta nie mahło pryśnicca nam navat u strašnym śnie. I ŭsio ž heta zdaryłasia. Pratesty, represii, źbivańnie, kryzis, vajna. My nie mahli pradbačyć hetych padziej, ale navučylisia dziejničać u samych składanych situacyjach. Jany navučyli nas rychtavacca da horšaha i zaŭsiody kłapacicca pra blizkich i tych, chto paciarpieŭ. My ŭbačyli, što šukać łohiku i praličvać nastupnyja kroki tyranaŭ — biessensoŭna. Jany nie kirujucca łohikaj», — piša Śviatłana Cichanoŭskaja.

«Tamu siońnia nam z vami tak važna pakłapacicca pra siabie i rodnych. Nie dazvalać sabie lišniaj paniki, a vydychnuć, prymać rašeńni spakojna. I kali jość niešta, što možna zrabić, kab zaścierahčy siabie, — lepiej rabić heta zahadzia.

Pahavarycie z rodnymi i siabrami, abmiarkujcie płan dziejańniaŭ na vypadak niebiaśpieki. Nazapaściesia najaŭnymi hrašyma, lepiej u valucie, a jašče lepiej — u roznych valutach. Abmiarkujcie ź dziećmi praviły pavodzin u stresavych situacyjach i bazavuju biaśpieku, možna navat pravieści nievialikuju treniroŭku ŭ hulniavoj formie. Daviedajciesia, ci jość u vašym rajonie pamiaškańni, u jakich možna schavacca ŭ vypadku ŭdaraŭ z pavietra, vyzvalicie ich ad lišnich rečaŭ, pakińcie tam meblu i nievialiki zapas kansiervaŭ. Praviercie chatniuju aptečku, kali treba — papoŭnicie jaje nieabchodnymi srodkami: bintami, bandažami, srodkami indyvidualnaj abarony, antysieptykami, antybijotykami, zaspakajalnymi srodkami i tabletkami dla abiezzaražvańnia vady, a taksama tymi lekami, jakija vam patrebnyja.

Darahija biełarusy, zaraz nam jak nikoli važna zachavać siabie. Važna nie dazvalać sabie zastacca ŭ rospačy i prymusić siabie admovicca ad strachu, u jaki zahaniaje nas režym, a taksama dumać ćviaroza. Ale padrychtavacca i skłaści sabie płan dziejańniaŭ na vypadak nadzvyčajnaha zdareńnia nikoli nie budzie lišnim. Bieražycie siabie i adno adnaho», — reziumuje Śviatłana Cichanoŭskaja.

Pres-sakratar Cichanoŭskaj patłumačyła, z čym byŭ źviazany ranišni zvarot

Nashaniva.com

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна
07.02.2023
Nie prychilnik Cichanoŭskaj bo da jaje, štabu i ŭsich chto tam pobač jość pytańni. Tym nia mieńš ŭsio sankcyi Biełarusi pryniesła nie Cichanoŭsksia i nie Łatuška, choć jany što dnia kažuć i zaklikajuć da sankcyj. Usio sankcyi da Biełarusi prynios Łukašenka i jahony režym. 1. Sankcyi za hvałt = Łukašenka. 2. Sankcyi za zachop samalota = Łukašenka. 3. Sankcyi za mihracyjny kryzis = Łukašenka. 4. Sankcyi za saŭdzieł u vajnie suprać Ukrainy = Łukašenka. Kab Łukašenka mieŭ choć kroplu rozumu i choć kroplu lubvi da biełarusaŭ i Biełarusi to ŭsio sankcyi ŭžo doŭno možna było b źniać, bolš taho navat ich nie dapuskać. Ale Łukašenka nie maje rozumu, nie maje hodnaści ju, pavahi, lubvi da biełarusaŭ, usiaho biełaruskaha i da Biełarusi, jon haŭlajtar Maskovii i pavodzić siabie jak haŭlajtar, jaho cikavić tolki jahonaja skura jahony asabisty dabrabyt, i jon pluje na Biełaruś i na ŭzrovień žyćcia ludziej. Łukašenka nie maje nijakaj pavahi da ludziej i čałaviečnaści, to tyran jaki nienavidzić svabodu, ludziej, demakratyju i Biełaruś.
0
Chopić być zialonym pamidoram/adkazać
08.02.2023
Zielonyj Les, chto kaho vykarystoŭvaŭ? Vy pra što? Usie i ŭsio cudoŭna viedali i razumieli!
0
Maksim Dizajnier/adkazać
08.02.2023
Počitał niemnoho polemiku v kommientarijach psichičieski bolnych pamiarkounych i užasnułsia. Stolko dojstojnych i umnych ludiej hnijet v biełorusskich koncłahieriach, eto dažie nie tiuŕmy. A ničieho nie mieniajetsia, 30 let stabilnosti, každyj sam po siebie v chatie s kraju s prystrojennymi dačuškami.  Kak v tom aniekdotie: "A eto kto takije?A eto biełarusy. A počiemu nie vmiestie. Obidieliś!". S rabot ich po 300-400 povyhoniali. Vziať hniłoj korč i hou taksovať, v Jandieks i biez korča možno, kuŕjeriť svobodnym hrafikom - nie, po zavodu rodnomu ślezy liť budu. Barŝavarka korniami(žirnoj opoj)v Pietrikovie prirosła, hdie kromie kak buchať i buchať v oblezłoj panieli bolšie diełať niečieho. Błahodaria nievierojatnym tołpy darmojedov povyjezžali i połučili ubiežiŝie i pomoŝ v Polšie, Litvie, Hiermanii, dažie Portuhalii. Bolšinstvo dažie nie potradało, a "v śviazi s situacijej v stranie". Mnohije živut i žrut biespłatno do sich por. Połučili dokumienty m vid na žitielstvo pod šumok vmiestie s ukraincami. Vieś łyčdin zasr ich stienanijami s poiskom raboty, a hłavnyj arhumient nie opty, a "v śviazi situacijej v stranie". Pro Mašu Koleśnikovu - eto voobŝie dniŝie. Ona 50-i takich kak vy stoit. Učityvaja, čto s niej vytvoriajut v tiuŕmie eti zastabiły, strižiennyje pod bykov. Tak žie, kak Daškievič, Sievieriniec, Statkievič.
Pakazać usie kamientary
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
PNSRČCPTSBND
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031