Знайсці
10.12.2022 / 19:567РусŁacБел

Сенсацыя! Марока прабілася ў паўфінал, выбіўшы Партугалію

Зборная Марока выйграла ў Партугаліі з лікам 1:0 і выйшла ў паўфінал чэмпіяната свету.

Галоўны трэнер мараканцаў Валід Рэграгі. Ён быў прызначаны на пасаду за два месяцы да пачатку чэмпіяната. Фота: AP Photo/Ariel Schalit

На 41-й хвіліне гол забіў Эн-Насіры. А ў другім тайме, нягледзячы на штурм партугальцаў, мараканцы адбіліся. Крышціяну Раналду зноў выйшаў на поле ў другім тайме.

Упершыню ў гісторыі афрыканская каманда дабралася да 1/2 фіналу чэмпіянату свету.

У паўфінале мараканцы сустрэнуцца 14 снежня з пераможцам матча Англія — Францыя, які пачнецца сёння ў 22:00.

У першым паўфінале 13 снежня згуляюць Харватыя і Аргенціна.

11.12.2022
хочу спеть в караоке дуэтом с азарёнком, такой «сарказм», в оскорбительной манере к странам и народом, напоминает мне восточных соседей - это они любителе вешать на всех унизительные ярлыки, хотя сами полный ноль. Да, Греция в 2004 показала результат и вписала свою страну в историю европейского футбола, что даже такие критиканы как ты до сих пор про это помнят - а это главное в футболе! Удачи)
0
хочу спеть в караоке дуэтом с азарёнком/адказаць/
11.12.2022
В футболе главное результат, вопрос есть. так а вы будете, голубчик, смотреть финал с этими донными превозмогателями, которые хоть и не хотят произвести акт дефекации, но мучают попу? лично я ждал зрелища 4 года, а не того, когда 'игра была равна - играли два ...'