Знайсці
16.06.2024 / 17:59РусŁacБел

Нідэрланды даціснулі Польшчу ў канцоўцы сустрэчы ВІДЭА

Нідэрланды — Польшча — 2:1. Гульня прайшла ў Гамбургу і перадусім запомнілася інцыдэнтам перад пачаткам двубою.

Фота: Petr Josek / AP

Нашы заходнія суседзі забілі першымі: на 16-й хвіліне лік адкрыў Адам Букса з турэцкага «Антальяспора».

На 29-й хвіліне Кодзі Гакпа лік зраўняў, і наступныя 40 хвілін была больш-менш роўная гульня.

А на 84-й хвіліне Воўт Вегхарст паставіў кропку — 2:1.

Роберт Левандоўскі прасядзеў увесь матч у запасе.

Заўтра, у панядзелак, у гэтай групе згуляюць Францыя і Аўстрыя.

А сёння вечарам на чэмпіянаце Еўропы дзве гульні: Данія — Славенія (19:00) і Англія — Сербія (22:00).

Чытайце таксама:

У Гамбургу мужчына з кіркай напаў на людзей перад футбольным матчам Польшча — Нідэрланды

На Еўра-2024 пабілі рэкорд 20-гадовай даўніны

Шатландыя адыгралася за паразу на Еўра-2024 у «піўным двубоі» з Германіяй — ВІДЭА

Першы гол на Еўра забіў самы перспектыўны немец — Фларыян Вірц. «Рэал» падумвае купіць яго за 150 мільёнаў еўра