Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
1
hoblen/adkazać/
26.05.2024
Na dušie stało tiepło ot pročtienija. Na vojnie samoje trudnoje čiełoviekom ostaťsia. Tolko odno zamiečanije: "...a jana mnie adkazvaje: biełarusy adzin adnamu z 2020 hoda jašče i nie tak dapamahajuć. Mnie až na dušy lahčej stała..." K ludiam vsiehda po-čiełoviečieski otnosiťsia nado. K sožaleniju, v Erbieškie (byvšiej Biełarusi) eto niečasto słučajeco. Uvy i ach!
0
baradzied/adkazać/
26.05.2024
z kožnym hodam čytać hetuju rubryku ŭsio bolš ciažka
na hety raz bačna jak prostaja čałaviečnaść abo standartnaje funkcyjanavańnie krainy ŭsprymajecca jak cud
hady praz čatyry budzie tak - nie skrali niešta, nie złamali kostki - prajava salidarnaści
0
offline user/adkazać/
26.05.2024
Poddieržitie bojkot!

Čto bojkotirujem:
    Proizvoditieli torhovoj marki «Pietrucha»
    OAO «Smoleviči Brojler»
    SZAO «Siervoluks Ahro»
    
Kak bojkotirujem:
    Otkazaťsia ot ich produktov. Uvidieli v mahazinie kuriatinu «Pietrucha» – nie pokupajtie!
    
Našie triebovanije:
    7 časovoj dień dla rabočich.

Narodnaja solidarnosť zastavit oborzievšieho ekspłuatatora Je. R. Baskina bierieč trud rabočich! (A)
0
offline user/adkazać/
26.05.2024
Smoleviči Brojler ubojnyj ciech stołovaja

*  *  *  ·  ·   17 diekabria 2019
Hrafik raboty ubojnoho ciecha, razdiełka rabotajet na iznos, ludi inohda prichodiat s raboty v 4 utra i snova na rabotu, potom skoraja, davlenije i t. d., hdie ochrana truda?????

https://yandex.by/profile/160963976788
0
much/adkazać/
26.05.2024
offline user, bastujcie
0
offline user/adkazać/
26.05.2024
«OAO Smoleviči Brojler»

01/24/2019
Jeśli rabotať v ciechu... V piervyj dień osobo nie učat, nado diełať srazu kak połožieno. Po dohovoru rabota s 8:00 do 20:00 2/2. Rabota nie zakančivajetsia poka nie zakončitsia produkcija, produkcija možiet zakončitsia v 8, 9 ili pozžie. Inohda nužno byť na rabočiem miestie s 7 časov pośle sanitarnoho dnia. Pośle raboty u rabotnikov nietu vriemieni schodiť v duš, potomu čto jeśli nie uśpieješ na avtobus značit jedieš na električkie ili pieškom. Rabotnikov otvoziat s raboty do doma, no nie fakt čto połučitsia dojechať do doma potomu čto jeśli TIECHNOŁOH słučajno zabudiet napisať adries kuda nado jechať, tohda nie połučitsia dojechať do doma. Jeśli tak słučitsia čto na rabotie słučiłaś travma, tiechnołohi zastavlajut v dobrovolno-prinuditielno pisať objaśnitielnuju čto eto ty sam povriedił doma, jeśli soprotivlaťsia uhrožajut tiem čto uvolat s raboty. Jeśli v razdievałkie ostanietsia čto to ciennoje to eto ukradut, dažie rabočije sapohi vorujut. Tiechnołoham i načalnikam važno tolko čtoby rabotnik diełał kak možno bolšie. Uvolniaťsia słožno iz-za toho čto uhovarivajut čtoby nie uvoliłsia a pierieviełsia. Pośle uvidiennoho čto proischodit s produkcijej, kuplať produkciju etoho prodprijatija nie sovietuju.

https://antijob.net
0
Kurajed/adkazać/
27.05.2024
offline user, zvyčajny russki mir, čto vam niedaspadoby? A narmalnyja ludzi i biez taho brendaŭ z padobnymi nazvami starajucca paźbiahać. 
0
Kurajed/adkazać/
27.05.2024
Heta amal ŭsio dabračynnaść abo drobnaja łuchta dla suciašeńnia ruskamirnych infantyłaŭ. Salidarnaść była b kali siniepašpartnyja raptam uśviadomili siabie darosłymi jeŭrapiejcami, adkaznymi za svoj los, i razam štodzionna prynialisia b pašyrać biełaruskuju prastoru, rychtujučy hlebu dla Niezaležaści. 
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera