Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
03.03.2024 / 10:0914RusŁacBieł

MUS zajaviła pra pieršuju spravu za admaŭleńnie hienacydu biełaruskaha naroda

Siłaviki spravazdačylisia pra zatrymańnie 54-hadovaha mienčuka. Pavodle MUS, suprać jaho zaviedzienaja pieršaja sprava za admaŭleńnie hienacydu biełarusaha naroda. Ale heta nie adzinaje abvinavačańnie suprać jaho.

Pavodle MUS, mužčyna ŭ 2020 hodzie stvaryŭ i administravaŭ hrupu ŭ sacyjalnaj sietcy, dzie raźmiaščaŭ materyjały pratesnaj tematyki. «Razam z hetym u svaich publikacyjach fihurant admaŭlaŭ hienacyd biełaruskaha naroda z boku niamieckich zachopnikaŭ padčas Vialikaj Ajčynnaj vajny, reabilitujučy fašystaŭ i prypisvajučy savieckim hramadzianam złačynstvy, učynienyja akupantami», — śćviardžaje MUS.

Śledčymi raspačatyja kryminalnyja spravy za admaŭleńnie hienacydu biełaruskaha naroda, arhanizacyju i padrychtoŭku dziejańniaŭ, jakija hruba parušajuć hramadski paradak, albo aktyŭny ŭdzieł u ich, abrazu Łukašenki, reabilitacyju nacyzmu. 

Zatrymańnie i tvar mužčyny MUS, nasupierak zaviadzioncy, hetym razam nie pakazali — ich zabluryli.

Čytajcie taksama:

Žurnalista Ihara Karnieja buduć sudzić za «ŭdzieł u ekstremisckim farmavańni»

Mužčynu, jakoha zatrymali paśla viartańnia z Polščy, buduć sudzić za «zdradu dziaržavie»

«Butelkaj z vadoj śledčy vybiŭ mnie zuby». Były palitviazień Michaił Žamčužny raskazaŭ pra svajo apošniaje zatrymańnie

Nashaniva.com

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
4
Панылы сорам
14
Ха-ха
3
Ого
1
Сумна
1
Абуральна
29
4
VVP/adkazać/
03.03.2024
około 2-ch millionov byli ubity jeŝie do vojny orhanami kommunističieskoho NKVD, možno srosiť čto vy kuritie? Brosajtie piť, kuriť i mieńšie čitajtie intierniet. Jeśli očień korotko v 1917 niŝije ałkaši-zmahary ustroili rievoluciju, nkvd ,čk Lenin, Stalin eto vsie płody tohdašnich zmohariej. S nich i načałsia hienocid biełaruskoho naroda, tohdašnije zmahary ustroili vieś etot užas kotoryj tvoriťsia na tieritorii biełarusi užie boleje 100 let. Tak čto požinajtie płody svoich priedkov.
0
voś/adkazać/
04.03.2024
Staťja prihoditsia , nie tolki u Kurapatach, a pačynajučy z 2020
0
Rośsijskij hienocid biełaruskoho naroda /adkazać/
04.03.2024
VVP, pierastańtie čitať rośsijskije i sovietskije učiebniki i vklučitie hołovu. V Biełarusi v 1917 hodu nikakoj rievolucii nie było. Otvieťtie na vopros: hdie była rievolucija? Pravilnyj otviet: rievolucija była v Rośsii. Vsie, koho vy pieriečiślili - ałkaši, niŝije, Lenin, Stalin - eto rośsijanie. Ponimajetie? Eto rośsijanie ustroili rievoluciju, eto v Rośsii była hraždanskaja vojna i leninskij krasnyj tierror. Eto v Rośsii sozdano krovavoje ČK. Kotoroje prišło i na našu ziemlu - ubivať biełarusov. S nich i načałsia hienocid biełaruskoho naroda, eto oni, rośsijanie, ustroili vieś etot užas kotoryj tvoriťsia na tieritorii biełarusi užie boleje 100 let. Prikazy na rasstrieły biełarusov, dieportacii, otpravku v hułah šli iz Moskvy. Iz Moskvy spuskaliś cifry: skolko biełarusov rasstrielať, skolko otpraviť na rabskij biespłatnyj trud v hułah i na śpiecposielenija, skolko dieportirovať. (A priedkov sriedi rośsijan, a tiem boleje čiekistov-enkavedešnikov u nas niet. Jeśli u vas jesť - to vy dołžny izučiť istoriju svoich priedkov i kak oni uničtožali narod i pokajaťsia za svoich priedkov. I nie tolko vy, a i členy vsiej vašiej čiekistsko-enkavedešnoj siemji.)
Pakazać usie kamientary
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera