Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
3
U/adkazać/
02.03.2024
Dyktatar abmianiaŭ suvierenitet krainy na praciah svaich ułasnych paŭnamoctvaŭ*** Heta stała kančatkova zrazumieła 24.02.2022. Chacia razumnyja ludzi pra heta kazali jašče da 2020 hodu. Tolki ślapyja nie bačać što dyktatar zdradnik i vorah Biełarusi i biełaruskaha narodu.
27
De-žaviu /adkazać/
02.03.2024
U, dyk fiška ŭ tym što Babyryka zahadzia sabiraŭsia addać Biełaruś ŭ Rasieju ab čym navat adkryta razmaŭlaŭ. Ludzi pra heta viedali i śviadoma za jaho hałasavali.
22
VVP/adkazać/
02.03.2024
U, a chto pa vašamu hieroj Biełarusi? Śviatłanka?
2
Žvir/adkazać/
02.03.2024
De-žaviu , nahadaj zakliki Babaryki dałučyć Biełaruś da Rasieji, kali jany tabie sapraŭdy viadomy...
8
Stop-Luka, Stop-Babarýka/adkazać/
02.03.2024
Žvir, heta ŭsio ŭ volnym druku. Znajdzi dy čytaj kali ciabie heta tak cikavić .
2
Žvir/adkazać/
03.03.2024
Stop..., niama hetaha, i nie bylo ŭ volnym druku, šukać nie prapanuju, bo nia znojdziecie. Spynicie svaju brachniu, jaje biaz vas chapaje...
4
Žvir/adkazać/
02.03.2024
Banaļščyna, nabiúšaja askomu.
7
Fieliks/adkazać/
02.03.2024
Žvir, takim łukašistam kak ty, eto važno čitať každyj dień.
1
Žvir/adkazać/
02.03.2024
Fieliks, idzi ŭ *opu.
2
Josik/adkazać/
02.03.2024
Miech z bulbaj vaš Łukašenka, a nie bienificyjar. Nieadukavany, chamski mužyk, jaki vyrašyŭ, što jon vyšej za biełarusaŭ. Usie dyktatary tak miarkujuć, ale treba pamiatać, jak adnaho za nohi paviesili, adzin z bunkiera nie vyjšaŭ, jašče adnamu ŭ dupu kavałak čaranka ad rydloŭki zasunuli, a adzin mietra try ŭniz palacieŭ ź piatloj na šyi, a potym botami pa tvary atrymaŭ, zdajecca, što heta byli ź jaho zhrai, ale čas źmianiŭsia, i dali sabie vyjście enerhii.
3
SM/adkazać/
02.03.2024
Sohłasien so Žvir: v staťje ničieho novoho, siekriet Polišiniela. Krieml chroničieski povtoriajet ošibku Barbry Striejzand, čto s pochoronami Navalnoho, čto s etoj staťjoj. Etot tiekst prošioł by nikiem nie zamiečiennyj, a siejčas u každoho voźnikniet lubopytstvo: a čto žie tam takoje opasnoje napisano?
13
No /adkazać/
02.03.2024
Dziakuj Kep. Heta ŭžo daŭno viadoma.

U mianie tolki zvarot da nasielnictva Sieviero-zapadnoho kraja (Biełoruśsija) - nu vy ž sami samaachvotna z hetym pahadzilisia - vybrali zamiž voli chleb i čarku sa škvarkaj
1
Kate/adkazać/
02.03.2024
No , dobraja kužełka z kramloŭskim naratyvam, ale jeje.
19
psina lišajnaja/adkazać/
02.03.2024
Ujdiet odin, pridiot vtoroj na jeho miesto i vsie po novoj. Takoj udieł etoj ziemli i s etim ničieho nie popišieš. My tak živiem, naši otcy tak žili i naši pradiedy tak žili. Čto było, to budiet, i vriemia zamknuło nas v kruh.
0
VVP/adkazać/
02.03.2024
[Red. vydalena]
0
daviedka/adkazać/
02.03.2024
«...Po ocienkam ekśpiertov, urovień dovierija Priezidientu Riespubliki Biełaruś sposobien v bližajšiej pierśpiektivie dostič 80 procientov, čto praktičieski isklučajet sieŕjeznyje elektoralnyje riski v chodie iźbiratielnoj kampanii, a takžie svodit k minimumu vozmožnosť inych niehativnych projavlenij» — soobŝał svojemu šiefu za miesiac do priezidientskich vyborov načalnik OAC. 80% smohli narisovať na zielonom divanie v CIK, a vot iźbiežať niehativnych projavlenij nie udałoś... Narod povalił na ulicy i płoŝadia.
25
Było normalno /adkazać/
02.03.2024
Nu kamon do 2020-ho (počti) idiealno žie vsie było. Ajtišiečka, kripta (voobŝie biez nałohov), kvartirki na borovoj prodajuŝijesia pačkami po niefihovym cienam. Ziro kriminała i luboj niebłahoustrojennosti po-tipu biehajuŝich staj sobak vo dvorie. V 2019-om vsiech vsie (počti) ustraivało da i mnohije chotieli by tuda viernuťsia.
0
Biełaruska/adkazać/
02.03.2024
Było normalno , było i tak. Tolki Vy adznačyli nie ŭsie śfiery žyćcia. Pahladzicie, chacia b, roliki Cichanoŭskaha - niejak nie ŭsio kvitnieła ŭ Krainie dla žyćcia. I pa druhoje, častkova toje, dzie my znachodzimsia zaraz, my abaviazany Pucinu - sankcyi (u tym liku na banki i adjezd ajciški), jašče bolšaja pryviazka ekanomiki RB da ekanomiki RF, i, jak vynik, sinchronnaje padzieńnie kursa valuty.
0
VVP/adkazać/
02.03.2024
[Red. vydalena]
1
Prosta žychar/adkazać/
02.03.2024
Było normalno , usio, što vy apisvajecie, było ŭ Miensku. U inšych nasielenych punktach Biełarusi było horš. Z pačatkam pandemii ludzi paŭsiul adčuli chiby sistemy, a ŭ rajonnych lakarniach uvohule adbyvaŭsia žach.
1
Janka/adkazać/
02.03.2024
Było normalno , idealna nie było navat u Miensku. I "vybary"-2019 i mitynhi suprać "intehracyjnych prahram" heta demanstravali. A ŭ rehijonach tady źjavilisia Cichanoŭski i Kabanaŭ
8
Nie było abmiežavańniaŭ dyk i što? Ŭ Šviecyi ich taksama nie było./adkazać/
02.03.2024
Prosta žychar, nie razumieju "predjaŭ" nakont kavidu. Voś maje znajomyja z Kanady i Jeŭropy realna raspaviadali žachi. A što było ŭ Biełarusi ? Jak vašuju svabodu parušyli? Toje što ŭ ludziej nie chapiła śviadomaści načapić maski, dyk pry čym tut dziaržava jakaja b jana ni była.
9
American/adkazać/
03.03.2024
Nie było abmiežavańniaŭ dyk i što? Ŭ Šviecyi ich taksama nie było.
A oni nie ponimajut. Im kažieťsia čto na zapadie vsie tak diemkratično i idiealno čto lubaja kritika sistiemy vyzyvajet u nich šok i nienavisť v k tomu kto im ob etom rasskazyvajet. Ja był v šahie ot uvolnienija za to čto nie chotieł diełať privivku. Mało toho nie moh rasčityvať  na posobije po biezraboticie potomu kak uvolnienije było by śviazano s biespoleznoj i dažie opasnoj kovidovskoj privivkoj. Ustroiťsia na druhuju rabotu šansov tožie nie było ibo kasałoś vsiech kontor. Jeśli by nie Vierchovnyj Sud ostanovivšij etot komuniackij biespriedieł bajdiena prišłoś by ujezžať iz strany.   
3
Satan/adkazać/
02.03.2024
Ja odnoho nie poniał... i čieho jejo udalili? Moj 10letnij riebienok priblizitielno tožie samoje skažiet
12
Satan/adkazać/
02.03.2024
No u riebienka knč ajkju 150. Hovorit na 6 jazykach + matiematika, informatika. Da, my uvieźli(i uvozim) iz RB vsiech tałantlivych i krasivych!
3
Hiela/adkazać/
02.03.2024
Satan, riebienka zovut Alisa iz iźviestnoj kołonki.
1
dočka Maksima Dizajniera/adkazać/
02.03.2024
Satan, nu jeśli riebienok vsia v otca, to očień somnitielno, čto ona tałantlivaja i krasivaja
1
tolko tak/adkazać/
02.03.2024
Jedinstviennoje, čto možiet byť spravielivym dla istorii strany Biełaruś, eto čto by miemoriały vriemien siemiejki łukašienko, členy etoj anditskoj siemiejki pasali v tiuŕmie.
1
Žieleznyj Drovosiek/adkazać/
02.03.2024
Nu kakoj,kakoj vychod? Zastrieliťsia. Druhije jeŝie chužie. Psichopatija pro «bolšy čym 87%» rasprostraniajetsia tolko v jeho triasuŝiejsia baškie. Eto złobnoje,mstitielnoje,priedielno ehoističnoje suŝiestvo,vkupie s ,miahko hovoria, vieśma ohraničiennym intiellektom putiej dla manievra počti nie ostavlajet. Intieriesno,kak dla nieho vsie zakončitsia. Naturalno,on miečtajet okoleť v sobstviennoj postjeli v objatii junoj tamožieńnicy,čtob na łafietie,čtob ličnyj mavzolejno… Stolko zła on prinies.čto ,v obŝiem budiet inciresno. I potom tožie. Dla hiestapovciev.
3
Bienia/adkazać/
02.03.2024
Nado było čaŝie priedavať i zabyvať.
3
bołtať možno skolko uhodno/adkazać/
02.03.2024
on možiet mnohoje nahovoriť kak 9.09.2020h v intiervju moskovskoj damočkie " ja navierno pieriesidieł"....
Nie možiet on pokinuť "absolutnuju vłasť" ili diktaturu prosto tak . Vid́mo Chuśsiejna i Kaddafi pieried hłazami.... I eto nado poniať.
Źmiany budut kohda on vpieriod nohami poniesut.
0
IskanderM/adkazać/
02.03.2024
[Red. vydalena]
0
Karniehi/adkazać/
02.03.2024
Uličvajučy, što hety fond Karnehi pastajanna publikuje niejkuju ruskaimpierskuju šniahu z 'biełoruśsijami', a forbs.ru, taksama całkam cenzuravanaje vydańnie, publikacyja i nibyta vydaleńnie hetaj 'analiciki' - całkam spłanavanaja akcyja pa impłantacyi ŭ hałovy čytačoŭ peŭnych idej, nibyta zabaronienych lilipucinskaj cenzuraj. čarhovaja fsbšnaja 'zapreščonka'.
1
babrujčanin/adkazać/
02.03.2024
Karniehi, ))) V otkrytom dostupie Rośsijskij oliharch, vładielec rośsijskoho Forbes Mahomied Musajev v častnych razhovorach s partnierami utvierždał, čto stał tienievym vładielciem hłobalnoj miediahruppy Forbes. Diriektor po raźvitiju Forbes Russia Dmitrij Ozman v kommientarii RBK zajavił, čto rośsijskij Forbes nie raspołahajet informacijej o prodažie hłobalnoho miediachołdinha Forbes Mahomiedu Musajevu.....))) Synok chienierała khb Lebiedieva kupił " indypiendat" Sama koroleva v pery ili siery proiźvieła)) nor Tot že Lebiediev vładielec " novaja hazieta" ..Žonka Sanikava tam pracavała da apošniaha.))) Voś i " vi łDie" dołčaviele" forbs i Karłson
0
dziaciej ŭ našy škołki , i da Unijataŭ i ŭsio budzie dobra /adkazać/
02.03.2024
Karniehi,

tak, na FSB pracujuć . ŭ ardnyncaŭ zaraz 1916 N2  pahladzim na kolki ich chopić )))
0
dziaciej ŭ našy škołki , i da Unijataŭ i ŭsio budzie dobra /adkazać/
02.03.2024
ŭsie maskavity empercy, i hety  piša maskoŭskaja arda  žadaje - i atrymoŭvaje , Biełaruś (Łukašenka, Kraina, Nacyja, Dysidenty - H.D)/ ZACHAD  SŁABYJA. a jakija palany ŭ ardy byli na  Armieniju  i Małdovu ? i šo ? na šlachu ŭ NATA I EZ. Kazachstan, Bałtyi , Finlandyja i td. spadarstva nie siadzicie ŭ ardynskim kantencie , dziaciej ŭ našy škołki , i da Unijataŭ i ŭsio budzie dobra ....
2
Vsio sdano/adkazać/
02.03.2024
Taki da, łukašienko obmieniał Biełaruskuju Biełaruś na Sieviero-Zapadnyj Kraj Rośsii, čtoby ujti ot uhołovnoj otvpietstviennosti za sodiejanyje priestuplenija protiv nasielenija Biełarusi. Rośsija połučiła jeŝio odnu obłasť Rośsii, ničiem nie otličajuŝujusia ot Smolenskoj. Brianskoj, Voroniežskoj obłasti Rośsii. Otličije odno, - každyje piať let, Krieml, v svojom otdiele kadrov, prodlajet kadrovyje połnomočija łukašienko. Eto ustraivajet Krieml, eto ustraivajet i łukašienko. Piervyje sochraniajut totalnyj kontrol nad skotnym dvorom łukašienko, vtoroj prodołžajet sidieť na finansovych potokach Sieviero-Zapadnoho Kraja Rośsii i na šieje nasielenija etoho Kraja Rośsii.
 Nu, pro 87% poddieržki łukašienko nasielenijem niepravda, riealno, pośle toho, kak vyhnali iz Biełarusi biełarusko-orijentirovanych biełarusov v količiestvie 600 tysiač, v ostavšiejsia časti, łukašienko imiejet procientov 30-35% poddieržki nie boleje i ta u piensionierov 60+, opričnikov skotnoho dvora - mvd, hubopik, khb i ich siemiej, u činovnikov (kotoryje imiejut vozmožnosť vorovať i brať vziatki, błahodaria łukašienko) i ich siemiej, i požałuj vsio, propahandisty nie v sčiot ich paru diesiatkov.
4
Nu prama/adkazać/
03.03.2024
Vsio sdano, heta nie łuka abmianiaŭ, jamu kraina nie naležyć. Heta vy - ruskamirnaja bolšaść - abmianiała. 
3
D.ekart/adkazać/
03.03.2024
Nu prama, nu a vam, dartahjan, čto miešało pustiť potoki zapadnych sponsorov nie v karmany osievšiej zapadnieje Buha elity ot biełaruskaj idiei, a v alčnyje ručki hobopikov i kak v 2014 h.v Kijevie na korniu prikupiť povielitielej riezinovych pałok? I tohda by siejčas nie mohu nado było miemuary o niesbyvšijesia pisať.
2
umka/adkazać/
02.03.2024
"Na pohlad aŭtara, pra heta, moža być, napiša ŭ svaich miemuarach małodšy syn Łukašenki Mikałaj."
tak on žie pisať nie umiejet. pisAť. chotia i s druhim udarienijem nie umiejet naviernoje tožie
1
Redaktar Patapienka/adkazać/
02.03.2024
Absalutna viehietaryjanski artykuł. Jany tam u rašcy pierad "vybarami" i paśla zabojstva Navalnaha, vidać, scucca jašče bolš za łukašniu.
1
Štotutskažaš /adkazać/
03.03.2024
Dyk pačvara ž pradažnaja ...
2
Freddy /adkazać/
03.03.2024
Nieponiatno začiem jeho udalili. Ničieho v niem niet. 
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera