Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
13.02.2024 / 08:5711RusŁacBieł

Nie vytrymaŭ navat Mask. Jon apublikavaŭ «najlepšy adkaz» Pucina na pytańnie Karłsana, navošta Rasija napała na Ukrainu

Iłan Mask, jakoha krytykujuć va Ukrainie za prarasijskuju pazicyju, vyśmiejaŭ histaryčny ekskurs rasijskaha prezidenta, jakim toj tłumačyŭ matyvy rasijskaj ahresii.

Mask reposnuŭ tvit pa matyvach intervju Takiera z Pucinym, padpisaŭšy jaho tak: «Najlepšy adkaz na siońniašni dzień».

 

— Spadar Pucin, čamu vy ŭvarvalisia va Ukrainu? 

— Ja da hetaha padychodžu. 28 maja 2016 hoda ŭ zaaparku Cyncynaci zastrelili haryłu….

Prezident Rasii Uładzimir Pucin u časie hutarki z Takieram Karłsanam doŭha adkazvaŭ na heta pytańnie, pačaŭšy svoj apovied ad Rurykaŭ. Pucin u čarhovy raz paŭtaryŭ svoj tezis, pavodle jakoha Ukrainy jak takoj niama, a ŭkraincy — heta tyja ž ruskija.

Čytajcie taksama:

«Ja znajšoŭ histaryčnuju kartu Manholii». Eks-prezident Manholii patroliŭ Pucina

Hubiernatar Kalininhrada zajaviŭ, što Imanuił Kant maje pramoje dačynieńnie da vajny va Ukrainie

Šolc i Bajden razam paśmiajalisia ź intervju Pucina

Nashaniva.com

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj
ananimna i kanfidencyjna?

Клас
6
Панылы сорам
10
Ха-ха
90
Ого
0
Сумна
1
Абуральна
10
3
Fonad Hrajms /adkazać/
13.02.2024
I čto, kuda/hdie śmiejatsia kak hovoritsia. Kak był tak i ostałsia luzobludom "silnych" politikov kštałtu Trampa i Prutina
1
Bravyj sołdat Šviejk/adkazać/
13.02.2024
Ukrainy jak takoj niama

— Vo Vłašimie, ośmieluś dołožiť, hospodin fieldkurat,— načał Šviejk,— był odin nastojatiel. Kohda jeho priežniaja ekonomka vmiestie s riebienkom i dieńhami ot nieho śbiežała, on naniał siebie novuju słužanku. Nastojatiel etot na starosti let priniałsia izučať śviatoho Avhustina, kotoroho pričiślajut k liku śviatych otcov cierkvi. Vyčitał on tam, čto každyj, kto vierit v antipodov, podležit proklatiju. Pozvał on svoju słužanku i hovorit: "Posłušajtie, vy mnie kak-to hovorili, čto u vas jesť syn, ślesaŕ-miechanik, i čto on ujechał v Avstraliju. Jeśli eto tak, to on, značit, stał antipodom, a śviatoj Avhustin povielevajet proklasť každoho, kto vierit v suŝiestvovanije antipodov".— "Batiuška,— otviečajet jemu baba,— vied́ syn-to moj posyłajet mnie i piśma i dieńhi".— "Eto d́javolskoje navaždienije,— hovorit jej nastojatiel.— Sohłasno učieniju śviatoho Avhustina, nikakoj Avstralii nie suŝiestvujet. Eto vas antichrist sobłaźniajet". V voskriesieńje on vsienarodno proklał jeje v kostiele i kričał, čto nikakoj Avstralii nie suŝiestvujet. Nu, priamo iz kostieła jeho otvieźli v sumasšiedšij dom. Da i mnohim by tuda nie miešało.
0
babrujčanin/adkazać/
13.02.2024
U skarbonku " teoryi zmovy prachfiesara Sałauja" Vasilič jak biełarus pierabłytau Šuchieviča z Šuškievičam I jak biełarus " tanki ź Minska" usiež vyvieł))
Pakazać usie kamientary
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera
Kab skarystacca kalendarom, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera