Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
5
Etot/adkazać/
18.05.2024
So słov starožiłov Uzdy etot čiełoviek nie był tak prost. Idiejnyj šli v Sibiŕ ili na rasstrieł, on nie był idiejnym.
2
Taki da/adkazać/
21.05.2024
Etot, A raźvie siejčas nie tak? Idiejnyje sidiat po tiuŕmach ili v emihracijach. Potomu čto byli hłupymi. Sčitali kto, čto machanijem kvietačkami možno śniesti diktaturu, druhije, čto mova usie pieramoža. Eto v situacii, kohda počti vsia Biełaruś russkojazyčnaja poślednije diesiatiletija.  I tolko triezvyje ciniki vrodie mienia ostaliś na divanie i s hoŕkoj uśmieškoj nabludajut za tipa vyborami v KS i pročimi šievielenijami ofisa.
2
Typovy/adkazać/
18.05.2024
dla luboha tak zvanaha savieckaha piśmieńnika vobraz padliźnika antyčałaviečaj ułady ludažoraŭ.
1
Kasinier/adkazać/
18.05.2024
Typovy, biez tak zvanych savieckich pismieńnikaŭ nie było b Biełarusi
0
Kiler trolaŭ /adkazać/
18.05.2024
Kasinier, jaje i niama
0
Abmienny fond /adkazać/
19.05.2024
Kasinier, tvoj kandraci ŭ žyćci razmaŭlaŭ na čystam ruskam jazykie
3
Naturalist/adkazać/
18.05.2024
Kałabarant zvyčajny
2
Kasinier/adkazać/
18.05.2024
Naturalist, tupieńka.. nizieńka... Adčuvajecca "pakaleńnie tik tok" a ni na što nie zdatnaje akramia dvuch-troch niedalekich vykazvańniaŭ.
1
Nacdem/adkazać/
18.05.2024
Kasinier, ty b u jaho boŭtaŭsia na rei
0
babrujčanin/adkazać/
18.05.2024
Biełarus u ni spryjalnych umovach ..apošnija 100 200 hod .
0
Axel Justas/adkazać/
18.05.2024
A chto aŭtar artykułu?
3
Noŭnejm /adkazać/
18.05.2024
Nu zanadta ŭžo doŭhi tekst. Nie asiliŭ..
3
Hołhofskij/adkazać/
18.05.2024
Hnusavaja maniera vylepiť iz vpołnie iźviestnoho, sostojavšiehosia sovietskoho pisatiela kakuju-to žiertvu s fihoj v karmanie. Po takomu šabłonu možno mnohich v achviary ražyma ukatať - k primieru, Šamiakina, Naumienko, Sačienko, i td i tp.
1
Kasinier/adkazać/
18.05.2024
Hłyba biełaruskaj litaratury. Čatyry vajny, śmierć dziaciej,..kłasičnyja tvory na svajoj movie. Ciažki los, ale naviečna pakinutaja spadčyna naščadkam. Mnie zaŭsiody bajka pra parsiuka padabałasia. Hienijalna, darečy dla kamientaraŭ tut niekatorych vielmi padychodzić.
0
Parsiuk /adkazać/
18.05.2024
Kasinier, mnie jak raz padabaješsia ty, krasnapiory
0
Sialanin/adkazać/
18.05.2024
Kasinier, nie hańbi imia, lavak
2
Dołžik/adkazać/
18.05.2024
Kakoje ohromnoje vnimanije i poddieržku hosudarstva imieła litieratura v sovietskoje vriemia! Každyj iz kłaśsikov i dažie sriednieho urovnia pisatielej poddierživałsia, izučajetsia... Knihi o ich žiźniach pisali. Tiepieŕ vsio inačie, sovriemiennyje pisatieli, dažie iźviestnyje tak siebie na urovnie podvorotni, a žiźni ich voobŝie nikomu nieintieriesny i nienužny, po bolšomu sčietu. Možno pročitať knihu o žiźni Krapivy, ili Masksima Tanka... No komu voobŝie v hołovu pridiot intieriesovaťsia žizńju kakoho-nibud́ Bacharieviča, ili Strocieva, k primieru?
0
Tamaš/adkazać/
19.05.2024
Dołžik, vot, kstati, łživyj Vaš vyvod. Jeśli Krapivu i pročich raskručivali administrativno, to Bacharievič, Viežnaviec, Filipienko, mnoho užie intieriesnych biełorusskich, słavu svoju narodnuju zasłužili. Vy nie čitali značit etich pisatielej, a zria. Zamiečatielnyje knihi. No takim kak Vy, łukašistam, takije pisatieli nie nužny. Oni razobłačajut vašu łživuju priestupnuju vłasť, kotoraja dovieła stranu do okkupacii, niŝiety ( duchovnoj i dieniežnoj), zabrała buduŝieje u mołodych, čji roditieli nie mohut vyviezti ich v svobodnyj mir. Posmotritie, kakije vieduŝije na tv- mołodoje nieoformivšiejesia suŝiestvo, no užie łopočuŝieje łož, i pri etom otdychajet v Bierlinie, Parižie. Posmotritie na mołodiež vo vłasti. Eto vaši buduŝije pałači. Oni nie budut zamoračivaťsia na sudy, užie imienno vy lažietie priamo voźle stien svojeho doma pod ich avtomatami. U vas vsiech jesť vriemia ostanoviť Ad.
0
Taki kapitalizm/adkazać/
21.05.2024
Dołžik, My živiem jeśli nie pri kapitaliźmie, tak už nakanunie jeho. I niša pisatielej v niem novaja, nieudobnaja, nieprivyčnaja dla etich diejatielej piera. Vsie, čto vostriebovano nie hosudarstvo, a čitatielami, najdiet sbyt, vsie ostalnoje niet. HOsudarstvo ich nie kormit užie počti. A my i nie obiazany. Eto rańšie oni sčitaliś śvietočami nacii. Tiepieŕ oni počti nikto.
0
Dołžik/adkazać/
19.05.2024
Tamaš, kakaja tam narodnaja słava, dažie utiakači, i to daleko nie vsiem iźviestny eti vaši orakuły svobody (i obiazatielno čiernuchi vpridaču). Vot vy etim svoim rajem nasłaždajtieś, a my, słava Bohu, živiem v obŝiestvie, kotoroje svobodno ot vašieho hnijenija. Vašie duchovnoje bohatstvo v połnoj mierie Jevrovidienije illustrirujet. Vot eto vašie niebinarnoje vsio. I nie nado jarłykom niŝiety razbrasyvaťsia, možno podumať už priam vieś iz siebia bohatyj.
1
Kaściuška /adkazać/
19.05.2024
Usie hetyja kamuniaki-piśmieńniki, u jakich tolki adnaja zasłuha, što jany pisali pa biełarusku, pavinny być skinuty z pjedestała. Pra krapivu daviedajemsia, kali buduć adkryty archivy KHB, i kaiśnieram lipavym budzie soramna za toje, što jany tut pisali
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera