Знайсці
27.01.2023 / 20:057РусŁacБел

Міністр абароны Германіі пра пастаўку Украіне самалётаў: Я думаю, што пра гэта не можа быць і гаворкі

Міністр абароны Германіі Барыс Пісторыус у інтэрв'ю газеце Suddeutsche Zeitung выказаўся адносна магчымасці перадачы Украіне сучасных самалётаў-знішчальнікаў. На яго думку, гэта практычна выключана.

Барыс Пісторыус. Фота: Friedrich Bungert

«Я думаю, што пра гэта не можа быць і гаворкі. Знішчальнікі з'яўляюцца значна больш складанымі сістэмамі, чым баявыя танкі, і маюць зусім іншую далёкасць палёту і агнявую моц. Таму мы б заглыбіліся ў такія вымярэнні, ад якіх я б цяпер вельмі перасцерагаў», — заявіў міністр.

Варта адзначыць, аднак, што падобныя выказванні еўрапейскія чыноўнікі рабілі і пра іншыя віды зброі, выключаючы іх перадачу ці прызнаючы яе малаверагоднай. Але з цягам часу пытанні вырашаліся пазітыўна, чаму спрыяюць вайсковыя перамогі Украіны і практычныя доказы таго, што перададзеныя ўкраінцам заходняя зброя выкарыстоўваецца эфектыўна.

Nashaniva.com

Хочаш падзяліцца важнай інфармацыяй
ананімна і канфідэнцыйна?

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна
9
Максим Дизайнер/адказаць/
27.01.2023
Когда этот цирк закончится. Четверть Украины уже за границей. После открытия границ - уедет еще минимум четверть. Останутся только те, кому предложат европейские зарплаты, или близкие к ним, и пенсионеры. Сколько можно кривляться?Американские Абрамсы на 20 тонн тяжелее российских тэшек, без автоматической зарядки, и точно также хорошо горят. Если в Сербии самолет-невидимку последнего поколения сбили с обычной советской мухи, что говорить про неповоротливые танки, которые в таком количестве, скорее всего, будут использоваться как артиллерия, от чего пушки будут выходить из строя со скоростью света. Какая еще нафиг победа? Украинские "победители" в Раде уже подбивают бабос, и собирают чемоданы. Воруют миллионами. Почитайте про расследование закупки продуктов Минобороны Украины по многократно завышенным ценам, и все это для часте в тылу, даже не на передовой. Осетрина охлажденная им нужна. Гуманитарная помощь лежит на прилавках львовских магазинов уже как пол года. Если бы не зарплаты 2-3 тыс.долларов, разбежались бы воины света по Европе через месяц после начала войны.
0
баба/адказаць/
27.01.2023
дед, пей таблеткі
0
Бери шинель, а лучше пакет, и ползи назад за поребрик/адказаць/
28.01.2023
Максим Дизайнер, очередной военный исперт из московского китай города, поигравший в танчики на компе. Во-первых, вес не самый важный показатель в танках. Во-вторых, твоих «маневренных» тэшек уже несколько тысяч погорело в Украине, они сейчас «маневренно» стоят как металлолом с оторванными и спаленными башнями. А Джавелинов еще много - хватит на всю танковую армию, которая вторая в мире по «маневренности» и «танковому биатлону». Вот только на бумаге у совков все хорошо - медальки там всякие, грамоты за «биатлоны», а на деле полный пшик.
Паказаць усе каментары
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
Каб скарыстацца календаром, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера