Знайсці
18.01.2023 / 22:573РусŁacБел

Süddeutsche Zeitung: Шольц гатовы даць «Леапарды», калі Байдэн дасць «Абрамсы»

Федэральны канцлер Германіі Олаф Шольц гатовы дазволіць пастаўкі Кіеву танкаў Leopard, але толькі пры ўмове, што ЗША дадуць Украіне свае танкі Abrams, паведаміла нямецкая газета Süddeutsche Zeitung.

У той жа час пра магчымасць перадачы амерыканцамі танкаў Abrams пакуль што не паведамлялася, хоць ЗША ўжо перадалі і гатовыя перадаць яшчэ шмат іншай зброі.

Чытайце таксама:

Польшча выдзеліла для перадачы Украіне 14 танкаў Leopard

Прэзідэнт Еўрарады заклікаў перадаць Украіне танкі

Нямецкія вытворцы: Перадаць Украіне танкі Leopard можна хіба толькі праз год

Bloomberg падлічыў, колькі і якой зброі перадалі Украіне з пачатку поўнамаштабнай вайны

Nashaniva.com

Хочаш падзяліцца важнай інфармацыяй
ананімна і канфідэнцыйна?

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна
19.01.2023
шольц уже превратился на шредера-меркель на минималках. Не зря совки 50 лет коррумпировали руководство Германии, Франции и пр. Но это им уже не поможет. Рашка изгой и ждет ее бесславный конец.
0
Абыр/адказаць/
19.01.2023
Не, это торговля не насчёт эскалации и не вмешательства, она просто про деньги. Европейская консолидированная позиция за последний год сдвинулась с "не будем лезть и оно само рассосётся" на "быстренько разобьем путина и за стол, пока чай не остыл" Американцы это видят и логично думают "Ну, раз они там сами, зачем тогда нам тратиться" Европейцы эти мысли видят и говорят ртом Штольца - Нет уж позвольте. Если вы впрягаетесь, то и мы, а если нет, так как хотите. Это со стороны может выглядеть как колебания, но внутренние решения уже приняты. Завтра их видимо озвучат.
1
Главрыба/адказаць/
19.01.2023
Абыр, мне кажется, он хочет разделить с кем-то сильным ответственность на случай эскалации, если вдруг рюсские выкинут какой-нибудь закаблук из-за поставки тяжелых вооружений. Вполне понятное занятие для бюрократа - избежать личной ответсвенности за свои решения. Бюрократия, тудыть ее в качель...
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
Каб скарыстацца календаром, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера