Знайсці
26.09.2022 / 19:253РусŁacБел

Затрымалі «за незаконны пераход мяжы» былую палітзняволеную 19-гадовую Аніту Бакуновіч

Адбылося гэта яшчэ 21 верасня, цяпер яна знаходзіцца ў СІЗА КДБ, піша «Вясна».

У канцы чэрвеня Аніту асудзілі да двух гадоў «хатняй хіміі» за ўдзел у пратэстах, а цяпер затрымалі ў Гродзенскай вобласці. На яе распачалі крымінальную справу па артыкуле «Незаконнае перасячэнне дзяржаўнай мяжы РБ». Дзяўчыне пагражае да 7 гадоў пазбаўлення волі.

Верагодна, дзяўчына спрабавала ўцячы з «хатняй хіміі» ў Польшчу ці Літву. 

Nashaniva.com

Хочаш падзяліцца важнай інфармацыяй
ананімна і канфідэнцыйна?

Клас
Панылы сорам
Ха-ха
Ого
Сумна
Абуральна
0
Правдоруб /адказаць/
26.09.2022
Опять СИЗО КГБ... Каким боком КГБ к незаконному переходу границы? А таким, что КГБ Беларуси, как и ФСБ роисси - наследники СССР, обе структуры - террористы. Обе под нож в новом мире!
26.09.2022
Молодец, девка. Границу перейти, даже попытаться- надо яйца иметь.
26.09.2022
Как-то сам на велике недалеко от границы ездил. Местные сдали. Приехал пограничный патруль проверять документы. Просто местные вознаграждение получают если по их наводке нелегала словят. Ну раньше получали. Сейчас только за беглых белорусов. Черн.-ж. погранцы сами до забора довозят. Так вот на чем я спалился. Хороший велосипед, хорошая одежда, лицо. Вы не должны бросаться в глаза. Никаких хороших и вообще новых вещей. Старый Минский велосипед с одной передачей. Ватник или выцветшая кофта. Идеально бидон или ведро с вмятиной на руль. Лицо, посмотрите на местных в магазине. Вы должны быть на них похожи. Тогда есть шанс. Иначе 0. Как я сказал, вся граница покрыта погранчной агентурой. Многие идейные.
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
Каб скарыстацца календаром, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера