Знайсці
23.09.2022 / 20:445РусŁacБел

«Свет усё яшчэ здольны зрабіць яму прапанову, ад якой ён не зможа адмовіцца». Латушка прапанаваў Захаду паставіць Лукашэнку ультыматум

Старшыня Нацыянальнага антыкрызіснага ўпраўлення, прадстаўнік Аб'яднанага пераходнага кабінета па транзіце ўлады Павел Латушка, выступаючы на Мінскім форуме ў Варшаве, раскрытыкаваў краіны Захаду за недастатковую, на яго думку, рэакцыю на масавыя рэпрэсіі ў Беларусі, пасадку самалёта Ryanair, міграцыйны крызіс на мяжы, паведамляе «Позірк».

Паводле слоў Латушкі, Лукашэнка ператварыўся «з тэрарыста ў ваеннага злачынцу», і да гэтага ў тым ліку прывяла палітыка «супакаення дыктатара» ў папярэднія гады.

«Пазбавіўшы Крэмль яго адзінага саюзніка, мы можам змяніць ход вайны.

І я перакананы, што свет усё яшчэ здольны зрабіць Лукашэнку прапанову, ад якой ён не зможа адмовіцца. Але прапанову з пазіцыі сілы. Ультыматум», — заявіў палітык.

Nashaniva.com

Хочаш падзяліцца важнай інфармацыяй
ананімна і канфідэнцыйна?

Клас
60
Панылы сорам
2
Ха-ха
9
Ого
1
Сумна
0
Абуральна
2
1
счётчик Гейгера/адказаць/
23.09.2022
 во время общения с журналистами государственных СМИ в мемориальном комплексе «Хатынь» под Минском Лукашенко рассказал, почему не оставляет государственный пост. — Ну ладно, хорошо. Плюнул, пошел. Никто в меня камень по большому счету не бросит». А что будет с вами? И где гарантия, что… Ну ладно, мы приведем к власти нормальных людей. А где гарантия, что они удержат эту власть? Где гарантия? Гарантии нет. И тогда с вас начнут медленно, снизу вверх или сверху вниз шкуру сдирать. И я, если буду жив, как я буду жить? Или дети мои — меня не будет, как они будут жить? Они же все рядом со мной, в строю, ---- это с главного правительственного инфоканала Б.....
========================================================================
Понимает чел. о неотвратимости Наказания за содеянное или провести остаток жизни в Китае со всей хеврой и многочисленной семейкой.
24.09.2022
Ен ужо даўно абраў свой шлях і сваю долю, і ніякія прпановы яму не патрэбны.
0
Алкадий/адказаць/
24.09.2022
Для тех кто не понял: предложение было сделано в связи с западными тенденциями, которые всегда хотят "поговорить". В этом плане прав Клирик, который сказал, что для прекращения военной агрессии нет способа мирного. Гитлер никто не побеждал болтовнёй, гитлеровских посланников не принимали в лиге наций, как это сейчас происходит в ООН.
Паказаць усе каментары
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
Каб скарыстацца календаром, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
сакавіккрасавікмай
ПНАЎСРЧЦПТСБНД
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930