Крысціян Эрыксан расказаў, як сябе адчувае

У дацкім футбольным саюзе распавялі, што пагутарылі з Крысціянам Эрыксанам, ён перадаў словы падтрымкі партнёрам па камандзе.

Паўабаронца зборнай Даніі Крысціян Эрыксан знаходзіцца ў стабільным стане і застанецца ў бальніцы для далейшых абследаванняў. Пра гэта паведамляе прэс-служба футбольнага саюза Даніі, піша РБК.

«Сёння раніцай мы пагаварылі з Крысціянам, ён перадаў словы падтрымкі партнёрам па камандзе. Яго стан стабільны, ён застанецца ў бальніцы для далейшых даследаванняў», — гаворыцца ў паведамленні федэрацыі.

Крысціян Эрыксан страціў прытомнасць на 43-й хвіліне першага тайма матчу Данія — Фінляндыя. На той момант лік у гульні быў 0: 0. Паўабаронцу аказвалі медыцынскую дапамогу каля 20 хвілін, пасля чаго забралі з поля на насілках. Пазней УЕФА паведаміў, што футбаліст знаходзіцца ў бальніцы ў свядомасці і стабільным стане.

З-за інцыдэнту з Эрыксенам гульня была перапыненая. Гульцы абедзвюх каманд сышлі ў распранальні. Матч быў адноўлены толькі праз гадзіну.

Адзіны гол у матчы быў забіты на 59-й хвіліне фінскім нападаючым Ёэлем Пах'янпала. Зборная Фінляндыі атрымала сваю першую ў гісторыі перамогу ў фінальнай частцы чэмпіянату Еўропы. Эрыксан быў прызнаны найлепшым гульцом матчу.

Хто такі Крысціян Эрыксан, які страціў прытомнасць на Еўра?