Знайсці
01.05.2023 / 11:5816РусŁacБел

Полк Каліноўскага рыхтуецца да ўкраінскага контрнаступу

Рэкруты палка Каліноўскага разам з украінскімі вайскоўцамі рыхтуюцца да контрнаступу. Пра гэта паведаміла афіцыйная прадстаўніца палка Хрысціна «Чабор».

 

Афіцыйная прадстаўніца палка Хрысціна «Чабор». Кадр з відэа

Ваяры праходзяць падрыхтоўку ў інструктараў, якія атрымалі досвед у расійска-ўкраінскай вайне.

«Калі непасрэдна гэта[контрнаступ] будзе, мы вас інфармаваць не можам, але вядома адно — Украіна вернецца да межаў 1991 года», — сказала спікерка, дадаўшы, што контрнаступ пачнецца «вось-вось».

Ваяры палка на мінулым тыдні працягвалі выконваць баявыя задачы, падрабязнасці якіх не раскрываюць. Некалькі чалавек былі параненыя. Страт на мінулым тыдні не было.

Чытайце таксама:

Аляксей Данілаў пракаментаваў інфармацыю пра магчымыя напрамкі контрнаступу і яго тэрміны

Міністр абароны Украіны лічыць, што чаканні ад контрнаступу «крыху перагрэтыя»

Залужны сустрэўся з галоўнакамандуючым войскаў НАТА ў Еўропе

Nashaniva.com

Хочаш падзяліцца важнай інфармацыяй
ананімна і канфідэнцыйна?

Клас
35
Панылы сорам
2
Ха-ха
3
Ого
0
Сумна
2
Абуральна
2
0
калиновец/адказаць/
03.05.2023
Максим Дизайнер, А вообще на Украине, уже целая бригада людей, которые работают на Лукавого, но маскируются под оппозиционеров. Их СБУ прикрывает. Вот Елена Васильева например. У неё канал на ютубе menavita.online. Елена приехала на Украину в 2020. Основала организацию «Беларуский майдан» ))))))). Типа собиралась майдан в минске устраивать))) Но ничего так и не сделала. Её даже по ОНТ прорекламировали. Во 2 серии передачи «Тротил Протеста». Показали её фото и, записанный разговор с Автуховичем разговор. Чтоб вся страна знала, если хочешь майданить в Минске, к кому конкретно нужно обращаться. На своём ютуб канале Васильева очень грамотно разоблачила, Тихановскую, что она работает на Кремль и т.д. А потом Васильева начала яростно рекламировать Позняка))))). Я опять поперхнулся. Ну просто директива из Минска пришла, что Позняку метятся ещё не поздняк и можно оттянуть немного сторонников от Светки на Позняка. Позняк то беларускамоуны, а Светка вообще не говорила раньше, сейчас уже навучылi размауляць.
0
калиновец/адказаць/
03.05.2023
Максим Дизайнер, Ещё один лукашист Павел Кулаженко Exomon. Возник на горизонте после первого массового выхода на улицы в 2020. Бывший омоновец, переехавший в США. Самовольно взялся организовывать силовой протест, создал группу в телеге, но ничего, конечно, не организовал, наоборот, всех слил. Васильева с ним стрим делала на своём канале menavita.online. Вот и его тоже приняли в полку Лукашевского. Кулаженко ходил с блокнотиком и приставал ко всем, кто служит. Кто ты такой? Кто твои родственники в Беларуси? Какие знакомые разделяют твою позицию? Дошло до того, что его даже боец «Варяг» побил. Фоткаются, видосики снимают, никто не воюет. СБУ всю эту шушару страхует.
0
антисвет/адказаць/
03.05.2023
Леонид, и кто же признал официально (!) ваши выборы? ну?
а то что свету прокатили по свету, то...
Паказаць усе каментары
Каб пакінуць каментар, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
Каб скарыстацца календаром, калі ласка, актывуйце JavaScript у наладах свайго браўзера
сакавіккрасавікмай
ПНАЎСРЧЦПТСБНД
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930